Results

May /18.2019 winner

08/25/2019

winner Scott Menard

runner up Tom Hensel

#1 qualifer Ray Butler

 

08/24/2019

winner Frank Volpe

runner up Rick Mattoli

#1 qualifer Mike Falcone

 

 

07/20/2019

winner George McGuigan jr

runner up  Dave Jones

 

 

 

06/23/2019

winner Gary Federico

runner up Neil Vaccaro

Str8line performance #1 Karyl Bell Viscione

06/22/2019

winner Grant Nichols

runner up  Dave Jones

Str8line performance #1 Ray Butler

 

06/01/2019

Ray Butler winner

George McGuigan runner up

Gary Federico , Str8line Performance #1 

 

T.J Runner up

 

Ray Butler , Winner

 

George McGuigan winner Aug 26th race

 

Alan Berard runner up Aug 26th race

 

Grant Nichols winner Aug 25th race

 

Ray Butler runner up Aug. 25th

Mike Falcone winner

 

Drew wonderly runner up

Mike Boule winner

 

Mike Falcone runner up

 

George McGuigan winner

 

Dave Jones runner up

 

#1 qualifier

Winner Drew Wonderly

 

Runner up Ray Butler

 

Revx #1 qualifier Don Terening

 

Ray and Lori Butler winner

 

Grant Nichols runner up,

 

Drew Wonderly  saturday winner over Grant Nichols

 

Ray Butler winner friday night

 

Mike Falcone runner up friday night

Ray Butler winner over Don Terpening , 

 

Ray Butler winner

 

Don Terpening runner up

Ray Butler takes winner over Drew Wonderley ,Ray was also our REVX #1 qualifier 

Ray Butler winner

 

Drew Wonderly runner up

 

 

Grant Nichols winner Dave Wingfield runner up. Mike Rosa was the REVX #1 qualifier .

 

Grant Nichols winner

 

Dave Wingfield runner up.

10/01/2016

Grant Nichols winner -Mike Rosa runner up , Dave wingfield and Mike Falcone were the semis and George McGuigan was the #1  REVX qualifier 

SONY DSC

Grant Nichols winner

SONY DSC

Mike Rosa runner up

08/27/2016

Ray Butler winner-Grant Nichols runner up Sharon Edgar was the REV X #1

SONY DSC

Ray and Lori Butler

 

SONY DSC

Grant Nichols

 

 

08/26/2016 

Mike Falcone winner -George mcGuigan runner up and George was also the REV X 1

SONY DSC

Mike Falcone

 

SONY DSC

George McGuigan

 

SONY DSC

George McGuigan

 

08/13/16

Race#5 Gary Traeger winner -Mike Falcone runner up-Dave Winglield &George McGuigan semi Rex #1 George MvGuian.

SONY DSC

Gary Traeger winner

 

SONY DSC

Mike Falcone runner up

 

SONY DSC

George McGuigan REVX #1 qualifer

 

07/30/16

Race #4 Ray Butler winner -Mike Falcone runner up- Dave Wingfield semis.  Ray Butler was #1 qualifier

 20160730_161546

Ray Butler winner

07/16/16

Race #3 Mike Rosa winner -Ray Butler runner up- Art Gardner semis.  Ray Butler was #1 qualifer

SONY DSC

Mike Rosa Winner

 

SONY DSC

Ray Butler Runner up and Rev X #1 qualifer

 

06/25/16

Race #2 George McGuigan winner – Frank Volpe runner up- George McGuigan & Drew Wonderly semis.  George McGuigan was #1 qualifer

 

SONY DSC

George McGuigan  Winner

 

SONY DSC

Frank Volpe  Runner up

 

SONY DSC

George McGuigan Rev x #1

05/21/16

Race #1  Ray Butler winner – Kenny Edgar runner up- Mike Rosa semis. Art Gardner was #1 qualifer

 

SONY DSC

Ray&Lori Butler

 

SONY DSC

Kenny&Sharon Edgar

 

SONY DSC

Mike Rosa

 

SONY DSC

Art Gardner 

09/05/15

Race#8 Ray Butler winner- Drew Wonderly runner up- Kenny VanGorder semis. Grant Nichols was #1 qualifier.

 

 

08/29/15

Race #7 Jerry Pierce-winner-Kenny VanGorder-runner up Mike Falcone & Bill Arpine semis. Drew Wonderly was #1 qualifier.

 

 

08/28/15

Race # 6  Grant Nichols winner- Todd Francisco runner up- Kenny VanGorder & Karyl Bell semis. Kenny VanGorder was # 1 qualifier.

 

7/25/15

Race # 5  Mike Falcone winner- Grant Nichols runner up- Don Terpening & Drew Wonderly semis. Todd Francisco  was # 1 qualifier.

 

 

 

7/11/15

Race # 4  Dave Jones winner- Todd Francisco runner up- Bill Arpine & Drew Wonderly semis. Dave Jones  was # 1 qualifier.

 

 

6/20/15

Race # 3  Grant Nichols winner- Art Gardner runner up- Bill Arpine semis. Mike Falcone was # 1 qualifier.

 

 

 

5/30/15

Race # 2  Ken VanGorder winner- Drew Wonderly runner up- George McGuigan semis. Grant Nichols was # 1 qualifier.

 

 

5/02/15

Race # 1  Mike Falcone winner-Jerry Pierce runner up- Ray Butler & Dave Jones semis. Todd Francisco was # 1 qualifier.

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

8/23/14

J. Pierce 2 8-22-14

Race # 6  Jerry Pierce winner- Ray Butler runner up- Ken Van Gorder semis. Jerry Pierce was # 1 qualifier.

 

R. Butler - 8-23-14

 

8/22/14

J. Pierce 7 8-22-14

Race # 6  Jerry Pierce winner- Art Gardner runner up- Drew Wonderly semis. Todd Francisco was # 1 qualifer.

 

A. Gardner 8-22-14

 

7/26/14

G. Nichols 7-26-14

Race # 5  Grant Nichols winner- Ray Butler runner up- Dave Jones & Bill Arpine semis. Mike Falcone was # 1 qualifer.

 

R. Butler 7-26-14

7/12/14

Art Gardner 7-12-14

Race # 4  Art Gardner winner- Dave Jones runner up- Mike Falcone & Kenny Edgar semis. Ray Butler was # 1 qualifier.

 

Dave Jones 7-12-14

6/28/14

Frank Grillo 6-28-14

Race # 3 Frank Grillo winner- Dave Jones runner up- Pat Doherty & Ray Butler semis. Judy Perrino was # 1 qualifier.

 

Dave Jones 6-28-14

6/7/14

G. Nichols 6-7-14

Race # 2- Grant Nichols winner- Dave Jones runner up- Todd Francisco semis. Todd Francisco was also the # 1 qualifier.

 

D. Jones 6-7-14

 

 

5/31/14

G. Nichols 5-31-14

 Race # 1- Grant Nichols winner- Frank Grillo runner up- Bill Arpine & Todd Francisco semis. Mike Falcone was the # 1 qualifier.

 

Frank Grillo 5-31-14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rick Mattioli

May 18, runner up

Ray Butler

SONY DSC